Hangi Burç Nasıl Makyaj Yapmalı

Hangi Burç Nasıl Makyaj Yapmalı

Makyajınız sizi ele veriyor. Vermeli de… Sizi en çok yansıtan yeriniz yüzünüz. Onu nasıl kullanacağınızı bilmezseniz, farkında olmadan aslında olmadığınız biri gibi görünebilirsiniz. Hepimiz de her zaman bir makyaj uzmanından faydalanamıyoruz malesef. Ama eğer burcunuzun özelliklerini taşıdığınızı düşünüyorsanız, makyaj uzmanlarının burçların karakterlerini baz alarak verdikleri bu burçlara göre makyaj önerilerine dikkat edebilirsiniz.

Makyajınızı belirleyecek olan burcunuzun zodyak sisteminde bulunduğu grup oluyor. Merak etmeyin grubunu bilmeyenler için hangi burcun hangi grupta olduğunu yazdık.

Burçlara göre makyaj önerileri

Ateş Grubu Burçlar için Makyaj Önerileri
Koç Burcu, Aslan Burcu ve Yay Burcu
• İddialı
Koç, Aslan ve Yay bu grubun temsilcileri. Ateş grubu kadınları, iddialı görünmeyi ve tüm dikkatleri üzerlerine çekmeyi her zaman severler. Fark edilmek en büyük tutkuları. Makyajlarında da dikkat çeken çizgileri ve renkleri tercih etmeleri gerekiyor. Ateş grubu kadınlarının rengi siyah ve kırmızıdır. Gözlerde siyah makyaj etkili bakışlar için önemlidir. Eye-liner, göz makyajının vazgeçilmez ürünü.

Su Grubu Burçlar için Makyaj Önerileri
Yengeç Burcu, Akrep Burcu ve Balık Burcu
• Sezgisel
Yengeç, Akrep ve Balık bu grubun burçları. Favori rengi yeşildir. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu rahatlıkla kullanabilir. Özellikle nil yeşili tercih ederlerse daha gizemli mesajlar verebilirler. Doğallığı temsil eden su grubu burçlarının şeftali tonlarında allık kullanmaları gerekiyor. Ruj seçiminde ise pembenin bütün tonları, ayrıca oranj, su grubu kadınlarının favori renkleri.

Hava Grubu Burçlar için Makyaj Önerileri
İkizler Burcu, Terazi Burcu ve Kova Burcu
• Bağımsızlık tutkusu
Hava grubunun burçları olan İkizler, Terazi ve Kova, özgürlüğün temsilcileridir. Hava grubu kadınlarının rengi, pembe ve mavidir. Gözlerde açıktan koyuya mavinin her tonunu rahatlıkla kullanabiliyorlar. Yanaklarda ise pembe allık ciltlerine ışıltı katıyor.

Toprak Grubu Burçlar için Makyaj Önerileri
Boğa Burcu, Başak Burcu ve Oğlak Burcu
• Sakin
Boğa, Başak ve Oğlak burçları bu gruba dahildir. Abartıyı sevmez, sadeliği tercih ederler. Makyajda da sade ve naturel tonları uygulamaları gerekiyor. Kahverengi, toprak grubunun vazgeçilmez rengidir. Farlar, allıklar, rujlar hep bu rengin hakimiyetinde olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. turkan dedi ki:

  aski bulacammi ve nezaman kiminle

  1. turkan dedi ki:

   Bunu ben yazmadim arkadasim yazdi

   1. admin dedi ki:

    Peki öyle olsun 🙂

 2. gizem bal dedi ki:

  bısey sorucam koc burcu erkegı 13 nısanda dogdu ve koc burcu kadını 15 nısan anlasırlarmı ?? aşk olarak

  1. Gul dedi ki:

   2 koç çok zor koç grubundaki kişiler ben merkezlidir sıkı bir savaş bekliyor sizi mücadele ederim derseniz devam