Burçların Elinde Sihirli Değneği Olsaydı

3.945
Burçların Elinde Sihirli Değneği Olsaydı

Her insan bir defa dilemiştir sihirli değneği eline! Ve herkesin tanrısal bir dokunuşa ihtiyacı olmuştur en az bir defa! Kimisi kendine dokundurur değneği, kimisi dünyaya, kimisi altına çevirir tuttuğunu kimisi barış getirir insanlığa! İnsanlar da arzuları da bin bir çeşitken burçların eline birer sihirli değnek versek neyi değiştirmek isterler acaba?

Koç

Tüm kaygıları ortadan kaldırıp, herkesin cesaretle yaşayacağı korkusuz bir dünya arzular Koç! Güçlü bir rakiple giriştiği mücadeleyi bir ayrı seven Koç, yüreğinde sahip olduğu alevin tüm dünyaya yayılmasını ister. Bunun için de sihirli değneğinin ucuyla dokunduğu, bu ürkek ve karanlık dünyadan; cesur ve yeni bir dünya kurar!

Boğa

Geniş keyif alanlarına kurulup dinlencelere çekilen, yeşilin bin bir tonuyla meşk eden, hayatının hiçbir anında açlık çekmeyen bir dünyada israfın da sonunu getirmek ister Boğa! Kıtlıkların olmadığı, yemeksizlikle ve yemek için insanların birbirine zulüm etmediği, huzur, tokluk ve keyif dolu bir dünya için, sihirli değneğini sallar Boğa!

İkizler

İkizler zihinsel olarak yaşar! Tüm duyguları yolunu şaşırsa, üzüntüleri son bulsa, mutlulukları uzaklaşsa onu bir tek sürekli çalışan zihinsel faaliyeti bırakmaz! Zekaya hayranlığıyla ve sahip olduğu kıvrak zekayla tanınan, bilginin her türüne daima aç olan İkizler, sihirli değneğini cehaletin kökünü kazımak için kullanır! Sonsuz bir bilgi akışının içinde yükselen bilinç ile mutlu yeni dünya ardından kendi gelir!

Yengeç

Tüm istenmedik duyguların yerlerine sevgi ve şefkat duygusunu koyacak olan Yengeç dünyada kaygı, korku, nefret, kin, öfke… hiçbir kötü duygu bırakmaz! Yengeç’in sihirli değneğinin eseri bu yeni ve sevgi dolu dünyada, kara bulutlar dağılır, her yüz ifadesinden gülücük saçılır, insanlar birbirini sever! Canlının kocaman bir aile olduğu bu yeni dünyada, mutluluk rüzgarları eser, sevgi seli çağlar.

Aslan

Aslan değneğinin ucuyla kurduğu krallığın tahtına oturacak, tek bir yasaya itaat bekleyecektir! Sevgi! Aslan’ın krallığı keyifleri önceleyen, herkesin arzusunca ışıldamasına özgürlük veren, sahne şovlarının birbiri ardına kapalı matine oynadığı, mutluluğun bol kahkahalarla göklere saçıldığı bir tür sevgi krallığıdır! Ve tüm halkı refah içinde yaşar!

Başak

Ölsün mikroplar gelsin mükemmel bir yeni dünya diyen Başak, değneğini tembelliklerin ortadan kalktığı, tüm detayların herkesçe görünüp her işin kusursuzca yapıldığı, disiplinli ve steril bir dünyada kurar! Duyguları minimuma indirgeyecek soluduğumuz havaya dahi mantık partikülleri ekleyecek olan Başak, kontrolü bir an olsun elden bırakmayacaktır.

Terazi

Savaşsız bir dünya için abra kadabra diyen Terazi, daha ne ister? Gün doğumuyla dans başlasın, doğa tütsülerle canlansın, barış güvercinleri göklerde taklalar atsın, zeytin dalları herkesin başında taçlansın! Kimse kavga etmesin, esen her rüzgâr akımı huzur getirsin! Gülen yüzlerin hiç somurtmadığı bir dünyada insanlık mutlulukla yaşasın.

Akrep

Akrep’in var olan dünyayla ilgili merakları kendince giderilmiş, yerin altı, göğün üstü cazibe merkezi haline gelmiştir. Kadim kültürlerin bilgileri, paralel evrenlerde süren yaşantılar, gaipten gelmesi muhtemel haberler ve beşinci boyutun gizemi için sallar Akrep değneğini. Yeni bir boyutun kapısı açılır, yerin altı dile gelir, göğün perdesi kalkar ve dünya tüm bilinmezlerin bir anda çözüldüğü bir karma yeryüzü haline gelir.

Yay

Pozitif enerjisi her an üstünde olan Yay, aklının kuytusundan dahi karanlık bir düşünce geçirmez, iyimserliğini bir an olsun kaybedip kaygılara kapılıp gitmez. Ama yaşadığı dünya çukurlarla doludur. Aklına gelmeyenin başına geldiği görülmez, Jüpiter’in eli üstünde olan Yay şansından yana hüsran yaşamaz. Ama bir sihirli değnek varsa elinde herkese aynı şansı armağan etmek için tüm kötülüklere son verir!

Oğlak

Başıboşluğun, keyfe kederliğin, düzensizliğin olmadığı yeni bir dünyadan yana kullanır Oğlak tek sihir hakkını! Hedef odaklı çalışmanın hüküm sürdüğü yeni bir dünya inşa eder! Saygının en önemliler listesinde başı çektiği Oğlak dünyasında her şey tam zamanında ve olması gerektiği gibi yaşanır. Yapılacaklar listesinin maddeleri başarıyla tamamlanır.

Kova

Kova’nın yaşam gayesi elinde sihirli bir değnek olmasa da koşullarda eşitlik ve adil bir yaşam için mücadele etmektir. Tarihte yapılan hataları onarmak ve toplumca bir aydınlanma yaşamak için gözünü yeni bir toplum düzeninin var olacağına inandığı geleceğe diker. Elinde gerçek bir değnek olsa elbette tek dokunuşta yeni ve adil bir toplum düzeni inşa eder! güçlünün zayıfa zulmüne son verir ve özgür bir dünya kurar!

Balık

Balık elinde bir sihirli değnek varmış gibi düşlerinde kurduğu fantastik dünyasının sınırlarından pek çıkmaz, herkesler yalnız olduğunu düşünürken o kendi hayali diyarında kalabalıklar içinde mutlu mesut yaşar! elinde bir sihirli değnek olsa, önünü ardını pek düşünmez, düşlerin kişinin kendi iç dünyasında kurgulanan özgün dünyalar olduğunu bilir ve herkes kendi düşünde özgürce yaşayabilsin diye herkese birer sihirli değnek verir! Sonucunu öngöremese de fantastik bir yeni dünya kurar!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.