Daha Genç Gösteren 15 Makyaj Hilesi

52.275
Daha Genç Gösteren 15 Makyaj Hilesi

Makyaj yaparken kullanacağınız doğru renkler ve vurgularla daha genç görünmeniz mümkün. Her yaşın bir güzelliğinin olduğu doğru. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra cildimizin esnekliğini kaybetmesiyle birlikte yüzümüzde yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Bazen de fazla çalışmak, yorgunluk ve düzensiz hayatın olumsuz izleri belirir. Bu durumda kendinizi daha iyi hissetmek, kendinden emin adımlarla yolda yürüyebilmek için size verdiğimiz önerileri uygulayabilirsiniz. Bu makyaj hileleri ile bulunduğunuz yaştan en az 10 yaş genç gösterebilirsiniz. Sizler için araştırdığımız ve biraraya getirdiğimiz en iyi 15 makyaj hilesi.

1- İlk yapacağınız şey cildinizi güzelce temizlemek ve iyi bir nemlendirici ile nemlendirmek olmalı. Bunu hergün sabah ve gün sonunda uygulamalısınız. Düzenli uyguladığınızda aynı zamanda cildinizde kalıcı bir gençleşme de sağlayabilirsiniz.

2- Sarı renkler cildin daha sıcak görünmesine neden olur ve aynı zamanda daha genç bir görünüm verir. Bu nedenle fondöten seçiminiz sarı renkte, ince ve kalıntı bırakmayan tarzda olsun.

3- Fondöten sürmeden önce fondöten süreceğiniz süngeri nemlendirin. Ve fondöteni yüzünüze uygularken birdenbire sürmeyin, ufak darbelerle bölüm bölüm yavaşça yedirerek uygulayın.

4- Makyaj malzemeleri alırken toz ürün almaktan kaçının. Toz ürünler cilde uygulandığında olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Fırça ile kullanılan şeyler tercih etmeyin. Alacağınız ürünler kremsi ve likit şeklinde olsun.

5- Kirpiklerinizin daha kıvrık ve belirgin olması için kirpik kıvırma aparatı kullanabilirsiniz. Kolay uygulanabilen bu yöntem ile daha iyi gözlere ve genç bakışlara sahip olabilirsiniz.

6- Kaş kalemi rengi seçiminizde teninizin rengini baz alın. Kaş kaleminiz teninizin renginden bir ton daha koyu olmalıdır. Uygularken ufak fırça darbeleri yöntemi ile uygulayarak doğal görünmesini sağlayın.

7- Siyah göz kalemi kullanmak yerine, gözlerinizi daha yumuşak ve buğulu bir görünüme kavuşturacak olan kahverengi tonlara yönelin.

8- Daha genç bir görünüme sahip olmak istiyorsanız kesinlikle kullanmamanız gerekenlerden biri de pudradır. İlla kullanıcam diyorsanız, ince ve yansıtıcı pudralardan kullanın.

9- Göz altlarınızda morluklar, şişlikler varsa ve kapatıcı kullanacaksanız, cildinize en uygun renkte olanından ve sıvı tarzda kapatıcılardan seçin. Almadan önce denemeyi unutmayın.

10- Işıltısını kaybetmeye balayan cildinize artık biraz parlatıcı kullanarak ışıltı katabilirsiniz. Parlatıcı seçimlerinizde de kremsi parlatıcılar tercih edin.

11- Yaş ilerledikçe dudakların incelmesi de en büyük problemlerin başında gelir. Daha genç yaşlarda kullanılan şeffaf dudak parlatılarının yerini artık doğal dudak renginize uygun rujlar veya parlatılar almalıdır.

12- Yüzdeki asimetrik yapı oluşumu ilerleyen yaşlarda daha da belirginleşir. Yüzün genel görünümündeki bu orantısızlığı dengelemek için özellikle kaşlardaki simetriye dikkat etmek gerekir. Kaşlarınızı profesyonel ellere emanet etmelisiniz.

13- Makyaj yaparken kadınların yaptıkları en büyük hatalardan biri de maskara kullanımında gerçekleştirdikleri kirpikleri fazla kalınlaştırmalarıdır. Rimel seçimleriniz kirpiklerinizi uzatan tarzda uygulamaya sahip rimellerden yana olmalı.

14- Yüzdeki en önemli ve belirgin bölüm gözlerdir. Göz makyajı yapmadan önce gözlerinizi makyaja hazırlayın. Göz kapaklarınıza likit kapatıcı ile çok ince bir astar uygulayın. Miktarı iyi ayarlamazsanız sürdüğünüz far hoş durmayacaktır, buna dikkat edin.

15- Son olarak, gözünüzün etrafını mutlaka aydınlatın. Kırık beyaz ve krem rengi tonlarla göz çevrenizi aydınlatırsanız makyajınız daha belirgin ve canlı olacaktır. Kalem sürmeden önce göz etrafınıza kolay çıkabilen bantlar yapıştırabilirsiniz. Böylelikle sürdüğünüz kalem daha düzgün görünüme sahip olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.