Kadınların En Kötü Özellikleri

64.198
Kadınların En Kötü Özellikleri

Erkekler kadınların bazı huylarına sinir oluyor. Bahsettiğimiz bu huyların tümünün bir kadında bulunuyor olması ihtimali gerçekten çok ürkütücü. Elbette istisnalar vardır. Hatta sadece kadınlarda değil, bu özelliklerin bazıları zaman zaman erkeklerde de görülebiliyor olsa da, daha çok kadınlarla özdeşleştirilmiştir. Peki erkekleri bazen çileden çıkaran, kadınların ise bir türlü vazgeçemedikleri en kötü özellikleri nelerdir?

1- Kadının Tembelliği
Kadının gün içerisinde bitmek tükenmek bilmeyen işleri, yaşadığı stress ve gerginlikler, belli bir süre sonra biriktiğinde duygu patlamalarına neden olabiliyor. Özellikle de çocuklar varsa kadının yorgunluğu ve işleri hiç bitmiyor. Bu durum da fırsat bulduğunda dinlenme ihtiyacı doğuruyor. İşler gün içinde bitmediği gibi akşam geç saatlere kadar devam edebiliyor. Egzersiz veya spor yapacak hali kalmayan kadın ise koltuğuna oturduğunda dizilerinin veya ilgisini çeken proğramların başına geçebiliyor. Belki de fırsatını bulmuşken uyuyakalıyor. Bu da çoğu erkek tarafından kadının tembelliği olarak algılanıyor.

2- Kadının Merakı
Bazı kadınların eşine, sevgilisine, arkadaşlarına, dostlarına ardı arkası kesilmeyen soruları vardır. Bu öğrenme merakı hiç bitmez. Yaşamları, ne yaptıklarıyla ilgili hatta kendisi hakkında ne düşündükleriyle ilgili ipuçları yakalayabilmek ve yeni şeyler öğrenebilmek için çeşitli sorular sorarlar. Bu merak ve sorular haddinden fazla olduğunda ise karşı tarafı bunaltabiliyor ve doğal olarak uzaklaştırıyor. Kadının merakı ve soruları özellikle eşler arasında büyük problemlere yol açabiliyor. Geç gelen eşini merak eden kadın sorduğu sorular karşısında kıskançlıkla veya paranoyaklık suçlamalarıyla karşı karşıya kalabiliyor.

3- Kadının Açgözlülüğü
Kadınların yarısından fazlası yemek yapmayı sevdiği gibi, yemek yemeyi de çok sever. Kim sevmez ki? Ama takdir edersiniz ki fazla yemek hoş durmayan kilolara ve çeşitli rahatsızlıklara sebep olabilir. Kadınlar kendi aralarında daha leziz yemek yapmak konusunda rekabet içindedirler. Tabi yapılan bu yemekler, pastalar, börekler afiyetle yenir. Hele ki kadınların tatlı krizleri olduğu dönemlerde tatlıya hayır diyememeleri onlar için büyük sorundur. Özellikle kalabalık bir ortamda, yemek yenilirken gereğinden fazla yemek yiyen kadın erkekler tarafından itici olarak görülürler. Sağlığına ve kilosuna dikkat etmeyen yedikçe yiyen kadınlar ise erkekleri çileden çıkarır.

4- Kadının Gururu
Gurur duygusu biraz da olsa her insanda vardır. Bu kişinin kendini ne kadar düşündüğü ve ne kadar değer verdiğiyle ilgilidir. Gururun fazlası bazı durumlarda bencillik olarak algılanabilir. Eğoyu tatmin etmek için dozunda ve yerinde gurur yapmak olasıdır. Bazı kadınların aşırı gururu, bitmek tükenmek bilmeyen kaprisleri ve kendini haddinden fazla önemsemesi erkekleri çileden çıkarmaya yeter. Fazla gururlu bir ortamda uzun süre kalamayan erkek ortamı terkedebilir.

5- Dedikodu
Kadınların kendi aralarında sohbet etmek, yemek içmek, keyiflenmek için düzenledikleri toplantıları ve günleri vardır. Yemekler yenir, kahveler içildikten sonra fallar bakılır sonrasında koyu bir sohbete geçilir. Sohbet esnasında bazı kadınlar durumu dedikodu boyutuna taşıyabiliyorlar. Bu dedikodular orada kalmıyor eşe, dosta, önüne kim gelirse anlatılıyor. Sonrasında çıkan sorunlar ise bazen erkeklere kadar yansıyabiliyor. İşte bu durum erkeği çileden çıkaran noktalara kadar getirebiliyor.

6- Alışveriş
Alışveriş yapmak sanırım bir kadının vazgeçilmez doyumsuzluğundan biridir. İmkanları olup ta, yok ben alışverişi sevmiyorum alışveriş yapmam diyen kadın yoktur. Canı sıkılan keyifsiz bir kadını neşelendirebilecek en iyi yöntemlerden biridir. Kaldı ki zaman zaman yorgunluk atması ve keyiflenmesi için erkeler de eşlerini alışverişe çıkarabiliyorlar. İndirimler, bedavalar, kampanyalar derken yapılan alışveriş alıp başını gidiyor. Erkekler sadece lazım olanı almaktan yanayken, kadınlar tasarruf ettiğini ve faydalandığını düşünerek indirimli, kampanyalı ürünleri de alırlar. Kadının keyiflendiği bu alışverişlerde erkeklerin ise çoğunlukla keyfi kaçar.

7- Kıskançlık
Az da olsa her insan kıskançtır. Bazıları belli eder, bazıları belli etmez. Sevdiğiniz insan harika özelliklere sahipse kıskanmamak ne mümkün. Ama şunu bilin ki dozunu aşan kıskançlık her zaman zarar verir. Kaybetme korkusuyla kıskanır ve bunu aşırı şekilde gösterir bazı kadınlar. Bu tür kıskançlıklar erkeklerin kadınını daha çok sevmesi yerine zamanla nefret etmesine ve uzaklaşmasına sebep olabilir. Aman dikkat!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Derya dedi ki:

    Alisveris imkanim varken bile yapmaktan nefret ederim ikinci husus kiskanirim am kontrol manyagida olmam hic bir zaman her insanin nefes almaya ihtiyacinin oldugunu dusunmek ve kendimizi karsi cinsin yeribe koyarak adaletli olmak esasi bi sarttir bana gore