Yeşil Kahve Faydaları Yeşil Kahve Nedir

128.543
Yeşil Kahve Faydaları Yeşil Kahve Nedir

Yeşil kahve normal kuru kahveden farklı bir yapıya sahip kalorisi yoktur. Zayıflamak isteyenlerin rahatlıkla kullanabileceği bir içecektir. Herhangi bir sağlık problemine yol açmaz. Normal kahveden farkı içerisinde klorojenik asit olmasıdır. İçerisinde bulunan klorojenik asit zayıflamaya yardımcı olan bir bileşendir. Bugüne kadar bildiğiniz tüm kilo verdirici ürünlerden vazgeçmenizi sağlar. İçerisinde bulunan yağ yakıcı bileşenler ile kilolarınızdan kurtulmak artık bir hayal değil. Son zamanlarda piyasaya çıkan bu kahvenin tespit edilmiş herhangi bir zararı yoktur. Doktorlar tarafından tavsiye edilen bir üründür. Metabolizmasının iyi çalışmadığını düşünenler için bire birdir.

Yeşil Kahve Nedir

Yeşil kahve, normal kuru kahvenin kavrulmamış halidir. Normal kahveye göre kafein oranı daha düşüktür. Kuru kahveye göre daha az bir oranda kavrulduğu için klorojenik asit daha fazladır. Yüzde yüz kilo verdirmesi ile bilinen yeşil kahve aynı zamanda diyabete de iyi gelmektedir. Vücutta bulunan fazla toksinleri attırdığı için ölü hücreleri de yeniler. Yaşlanma karşıtı bir içecek olarak da ele alabiliriz bu ürünü. Kalp ve damar sağlığı içinde oldukça önemlidir yeşil kahve. Düzenli tüketilmesi sonucunda bağışlık sistemini de desteklemeye yardımcı olur. Böylelikle özellikle kış aylarında soğuk algınlığı yaşama riskiniz en aza indirgenir. Yeşil kahvenin birden fazla iyi gelen özelliği vardır.

Yeşil Kahve Faydaları

  • Metabolizmayı hızlandırdığı için yağları yakarak kilo verdirir.
  • Hücreleri yenilediği için yaşlanmayı durdurur.
  • İçersin de bulunan faydalı bileşenler sayesinde kalp ve damar sağlığına iyi gelir.
  • Vücudun dinç kalmasını sağlar.
  • Sinir sistemini kontrol altına alır ve sakinlik sağlar.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Soğuk algınlığını önler.
  • Hafızaya iyi gelir ve unutkanlığı önler.

Yeşil Kahve Zayıflama

Yeşil Kahve Faydaları

Yeşil Kahve Faydaları

Son zamanlarda gündem de olmasının tek sebebi istenmeyen kilolardan bizleri kurtarmasıdır. Kilo vermekte zorlanan biriyseniz yeşil kahve sayesinde zorluk denilen bir şey kalmayacak artık. Bunun sebebi yeşil kahvenin kalorisi olmamasıdır. Diğer kafein içeren kahveler selülit yaparken. Yeşil kahve tam tersine ortaya çıkan selülitleri yok eder. Düzenli ve kontrollü tüketimden sonra kilo vermenizin ardından ortaya çıkan çatlaklardan kurtulmak için yapmanız gereken. Kahve tüketimine devam etmektir. Aşırı kilolara sahipseniz kahveyi biraz daha kavurarak içerisindeki asiti yükseltebilirsiniz. Bu sayede metabolizmanız daha hızlı çalışır. Zayıflamak istiyorsanız tek dikkat etmeniz gereken her gün düzenli bir şekilde tüketmenizdir. Aksi taktirde herhangi olumlu bir sonuç alamazsınız. Önemli noktalardan biri ise yeşil kahveyi tüketirken yediklerinizde dikkat etmenizdir.

Yeşil Kahve Çayı

Zayıflamak için genellikle bitkisel yöntemlere başvururuz. Bunların bir çok kısmı bitkisel çaylardır. Bitkisel çayların bünyeye herhangi bir zararı yoktur. Yeşil kahve çayı bitkisel çayların arasından en garantili zayıflamayı bize verir. Gün içerisinde kullanıldığında aynı zamanda dinç olmamızı sağlar. İçerisinde bulunan yararlı vitaminler sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan günlük proteinlerini karşılar. Yeşil kahve çayının tadı oldukça güzeldir. Yumuşak bir içimi vardır. Alışkın olduğunuz diğer bitki çayları gibi bunu da rahatlıkla tüketebilirsiniz. Yeşil kahve çayı aynı zamanda gerginliği alması ile bilinmektedir.

Yeşil Kahve Nasıl İçilir

Yeşil kahvenin tüketimi oldukça basittir. Tek yapmanız gereken, öğütülmemiş ve kavrulmamış yeşil kahve almak. Daha sonrası aynı türk kahvesi gibi kişi başına bir çay kaşığı kahve ve bir fincan su ilave edilerek pişirilir. Piştikten sonra çok fazla soğutmadan içilir. Aynı zamanda kavrulmuş yeşil kahve de kullanabilirsiniz. Kavrulmamış yani hani ham olan yeşil kahvenin içerisinde kafein bulunmaz. Eğer aynı zamanda kafeinde tüketmek isterseniz kavrulmuş yeşil kahveyi tercih etmeniz gerekir. Kavrulmuş kafein içeren yeşil kahvenin yapımı da aynı şekildedir. Burada önemli olan kararlılıktır. Diyet ile birlikte içildiğinde zayıflatma olasılığı yükselmektedir. Her gün iki yada iç kere içilmesi önerilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.