Zayıflatan Yiyecekler

4.286
Zayıflatan Yiyecekler

Sürekli bu soruyu kendimize sorarız. Ne yersek zayıflatır ? Yemek yiyerek zayıflamak ya da kilo vermek ilk bakışta tezat gelse de bazı gıdaların yağ yakma özellikleri veya tok tutma özellikleri onları yerken de sağlıklı kalmamızı sağlar. Bu özellikleri ile bilinen 10 gıda ile ilgili detaylar aşağıdaki satırlarda. Böylelikle kilo verdiren gıdaları yakından tanımış olacaksınız.

Badem İçi
Oldukça yüksek oranda lif içeren badem acıkmayı geciktirir ve tok kalmanızı sağlar. E vitamini ve protein içerir. Bademi , diyetlerde tavsiye edilen ara öğünlerde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Yalnız kuruyemiş tüketirken aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz.

Domates
Antioksidan özelliği ile dikkat çeken domates, yağ yakıcı bir gıdadır. Ayrıca leptin içermektedir. Leptin de metabolizma hızını düzenler. Bu da, diyetler için çok önemlidir.

Enginar
Bu sebzenin kalori değeri düşüktür ve pişirmede kullanılan zeytinyağı ile son derece besleyicidir. Diyetler de sindirim sistemi hızlandırması ve düzenlemesi ile oldukça önem taşır.

Kuşkonmaz
Tam bir vitamin deposudur. A, B, C ve E vitaminlerini içerir. Çinko ve potasyum açısından da oldukça zenginidir. Su atımını arttıran kuşkonmaz, diyetlerin vazgeçilmezidir.

Salatalık
Kalorisi yok denecek kadar azdır ve diyetlerde rahatlıkla tüketilebilir. Kavun ailesinden gelen salatalık, şişkinlik alıcı özelliği ile bayanların karın düzgünlüğüne yardımcı olur.

Yeşil Çay
Aşırı yağ yakmayı sağlayan yeşil çay, metabolizmayı da hızlandırarak diyetlerin başarıya ulaşmasına yardımcı olur. Aşırıya kaçmadan, günde iki defa tüketilen yeşil çay vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasını da sağlar.

Zeytinyağı
Gerçek bir sağlık deposudur. İçerdiği vitaminler ile kilo verdiren yiyecekler arasında en önde gelir. Acıkma hissini azaltır, doğal mucize yapısı yağları yakar.

Elma Sirkesi
Çok hızlı yağ yakmak ve kilo vermek için mucize gıda elma sirkesidir. Bir kaşık elma sirkesi yağ yakımını son derece hızlandırır. Antioksidan özelliği ile de vücuttan toksin, bakteri atar. Vücutta, özellikle midede bulunan fazla suyu dışarı atarak, şişkinlikleri giderir.

Kavun ve Karpuz
Yaz aylarının vazgeçilmezi bu meyveler yüksek su içerikleri ile vücuttan su atımını kolaylaştırır. Antioksidan olan bu meyveler ayrıca protein kaynağıdır.

Yulaf
Tok tutucu ve kolesterol düşürücüdür. Diyetlerde mutlaka yer almalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.