Kil Maskesi Faydaları, Siyah Noktalar için Kil Maskesi

Kil maskesi vücuda pek çok faydası bulunan önemli uygulamalardan biridir. Şimdi farklı yöntemlerle geliştirilen kil maskesiyle ilgili detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kil Maskesi Faydaları, Siyah Noktalar için Kil Maskesi

Kil, demir, silis, kalsiyum, magnezyum ve potasyum mineralleri bakımından oldukça zengin olan doğal bir besleyicidir. Volkanik külde, toprakta ve tortuda bulunur. Cilde çok faydası bulunmakla birlikte güzellik uzmanları da sıklıkla kullanırlar. Yeryüzündeki birçok geniş zenginliği içerisinde bulunduran kil, yüzyıllar boyu insanoğlunun kullandığı ve sağlık ile güzellik adına faydalı bir üründür. Tabii kil maskesinde ciltlere göre türler bulunmaktadır. Bunlara özellikle dikkat etmelisiniz, cilt türünüze göre kullanım sağlamanızda fayda var. Kil maskesinin en avantajlı kısmı doğal bir bileşen olmasıdır.


Kil Maskesi Faydaları

 • Kil maskesi cildinizin üzerine yer alan lekelerin giderilebilmesi için oldukça yararlıdır.
 • Kil maskesi sayesinde cildiniz canlı bir görünüm kazanarak sıkılaşır.
 • Cildinizi besler.
 • Kan akışınızı hızlandırarak hücrelerinizin de yenilenmesini sağlar.
 • Cildinizdeki sebum oranını düşürür ve gözeneklerinizin açılmasına yarar.
 • Eğer alerjik bir cilt reaksiyonunuz varsa kil maskesi bunun giderilmesi sağlar.
 • Cildinizde aknelerin ve sivilcelerin oluşmasını engelleyerek sizi rahatlatır.
 • Gözeneklerinizin tıkanmasını engelleyerek, cildinizin yağ yoğunluğundan ötürü sarkmasının da önüne geçer.
 • Güneş yağını olumsuz etkilerini hafifletir.
 • Cildinizde dengeli bir şekilde yağ üretiminin gelişimine fayda sağlar.
 • Cildinizde eğer renklerin dağılımında eşitsizlik varsa buna karşı bakım sağlar.
 • Akneye eğilimli bir cildiniz varsa bu eğilim giderilerek, akne oluşumun ciddi düzeyde engeller.
 • Cildinizde ferahlatıcı bir etki sağlar ve cildinizin ideal temizliğine ulaşmasını sağlar.
Yeşil Kil Maskesi

Yeşil Kil Maskesi

Yeşil Kil Maskesi

Yağlı ve sivilceli ciltler için kullanılan yeşil kil maskesi, ciltteki problemleri gidermek açısından önemli faydalar sağlamaktadır. Yeşil kil, gerek akne olsun gerekse sivilceli ve yağlı ciltleri temizleyebilmek için uygulanır. Sivilce oluşmasına elverişli olan ciltlerde, ciddi olumlu etkiler yaratmakla birlikte; haftada bir kez düzenli şekilde uygulaması yapıldığında ciltte bulunan sivilceleri yok edebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra yeşil kil maskesi, siyah noktalar için de kullanılmaktadır. Siyah noktaların ciltten temizlenmesi konusunda da mucizevi etkileri mevcuttur. Öncelikli olarak yeşil kil maskesini cildinize uygularken dikkat etmeniz gerekli bir husus bulunmaktadır. O da yeşil kil maskesini cildinize uyguladıktan sonra, kilin çatlatılmaması gerekiyor. Dolayısıyla yüzünüzde mimik hareketleri yapmamalısınız. Yeşil kilin kalın biçiminde kurumasını sağlamak için sabırla beklemelisiniz.

Beyaz Kil Maskesi

Beyaz kil maskesi, özellikle akne ve sivilce bulunan ciltler için tercih edilen, kil maskesi çeşididir. Ayrıca kil maskeleri içerisinde en çok kullanılan kil maskesidir. Bunun yanı sıra beyaz kil maskesi cilt sorunlarını büyük ölçüde gideren bir fayda sağlar. Beyaz kil maskesinin en öncelikli tarafı ise bütün ciltlere uyum sağlayabilmesidir. Akne ve sivilce tedavisi için birçok güzellik uzmanı tarafından uygulaması yapılır.

Sivilceler için Kil Maskesi

Kil maskesi kullanımı çoğunlukla sivilcelerin bakımı için sağlanmaktadır. Eğer sivilceniz varsa, öncelikle cilt doktorunuza danışmanız gerekiyor. Zira en doğru kararı cilt doktorları sağlayacaktır cildiniz için. Bunun yanı sıra, sivilce lekeleri benzeri lekeleri de düzenli şekilde kil maskesi vasıtasıyla, kısa süre içinde yok edebilirsin


Siyah Noktalar için Kil Maskesi

Siyah noktaları yok etme konusunda birçok cilt bakım uzmanı tarafından, killerin olumlu etkileri ciltler üzerinde gözlemlenmiştir. Siyah noktalarınız için evde yapabileceğiniz kil maskesi tarifini vereceğiz. Tabii bunu piyasada bulunan maskeler aracılığıyla da sağlayabileceğiniz gibi seçim tamamıyla size ait.

Siyah noktalar için kil maskesi tarifi:

 • 1 çay kaşığı kil
 • 1 tatlı kaşığı papatya suyu

Papatya suyu ile kili karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı cildinize sürerek 10 dakika kadar bekleyin. Belirttiğimiz üzere kilin çatlamaması için yüzünüzde mimik hareketleri yapmayın bu sürede. 10 dakikanın sonunda cildinizi ılık su ile yıkayarak temizleyin. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz 10 dakika beklemenin yerine maskeniz kurur kurumaz derhal yıkamalısınız. Vermiş olduğumuz bu tarifi haftada 1 defa tekrarlayabilirsiniz. Tabii cildiniz evde yapılan bu tarife karşı hassas olabilir, alternatif olması açısından yazdık. Profesyonel markaları tercih ederseniz ve ayrıca cilt uzmanlarıyla cilt doktorlarına başvurursanız, cildiniz için sağlıklı adımlar atmış olursunuz.

Referans: 1, 2

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.