Ramazana Özel İftar Menüleri 17. Gün

Ramazana Özel İftar Menüleri 17. Gün

İftar yemekleri aramanıza gerek kalmadan, her gün kolayca ulaşabileceğiniz iftar menüler ile sizleri büyük bir “bugün ne pişirsem” derdinden kurtarıyoruz. Ramazan menüsü bugünkü seçimimiz; ezogelin çorba, arpacık soğanlı yahni yani papaz yanisi, kültürel ve yöresel bir yemek maklube, ramazan tatlısı olarak ta fındıklı irmik pastası.

Ezogelin Çorbası

İftar çorbası seçimimiz ezogelin çorbası, adeta bir enerji deposu. Size gün boyu kaybettiğiniz enerjiyi temin edecek ve demir eksikliği olanların kan seviyelerini dengelemeye yardımcı olacaktır.

> Ezogelin Çorbası Tarifi

Soğan Yahnisi

Ramazan yemekleri protein, kalsiyum, vitamin ve mineral açığını kapatacak türden olmalı. Bunu düşünerek hazırlanan Ramazan menümüzün bugünkü ilk yemeği soğan yahnisi, protein açığını kapatmaya yardımcı bir et yemeğidir.

> Soğan Yahnisi Tarifi

Maklube

Yanına çok yakışacak olan maklube; içeriğindeki patates, pilav, salata ve yoğurt ile muhteşem 4’lü olarak iftar sofralarınızda yerini almaya hazır.

> Maklube Tarifi

Fındıklı İrmik Pastası

Son olarak oldukça hafif bir tatlı bisküvili-fındıklı irmik pastası, hem gözlere, hem de midelere bayram niteliğindedir. Afiyet olsun.

> Fındıklı İrmik Pastası Tarifi

İftar Menülerini Kaçırmamak İçin Facebook Sayfamızı Takip Etmeyi Unutmayın


Ezogelin Çorbası

Ezogelin Çorbası

Soğanlı Yahni

Soğanlı Yahni

Maklube

Maklube

Fındıklı İrmik Pastası

Fındıklı İrmik Pastası

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.